Moja praca

Jeśli zastanawiasz się za co właściwie płacisz mi jako fotografowi, w tym dziale uchylę rąbka tajemnicy i pokażę czym tak naprawdę się zajmuję.

Fotografia produktowa – kompozycja

Wiele fotografii, które widzisz w reklamach są kompozycjami złożonymi z wielu zdjęć. Na przykład zdjęcie wino, które jest w moim portfolio wymagało wykonania 47 ujęć z czego w finalnym montażu zostało użyte 8. Poniższa ilustracja przedstawia jak z wielu ujęć na których widać poszczególne refleksy świetlne, etykietę, kolor wina w podświetleniu od tyłu itp. wykonano wersję finalną.

Moja praca

Korekta kolorów

Każde zdjęcie przed oddaniem klientowi przechodzi szczegółową korektę kolorów. Zdjęcia “surowe” są materiałem wyjściowym, zapisane w formacie RAW są czystym zrzutem danych z matrycy, nie zawierając nawet informacji o balansie bieli. Cały kolor nadawany jest później w post processingu, dlatego zdjęcia surowe nie są udostępniane klientom bez przygotowania, nie wspominając nawet o tym, że nie są zapisane w formacie w którym klient mógłby je otworzyć i wymagają konwersji na przykład do pliku .jpg

Moja praca

Retusz

Jeśli jest taka potrzeba wykonuję także ręczny retusz zdjęć. Czasem jest to nie tylko usunięcie kilku pryszczyków, ale nawet usunięcie ze zdjęcia jakiegoś obiektu, który nie powinien znaleźć się w kadrze, lub jak w tym przypadku, zmiana fałdów sukienki. Jest to proces czasochłonny bo często wymaga ręcznego użycia pędzla.

Moja praca